תואר ראשון במנהל עסקים

עסקים הולכים ומתרחבים וכמובן שכל ארגון עסקי חייב ניהול ארגוני או אדמנסרטיבי ועוד..כיום נחשב מקצוע ניהול העסקים לנושא מבוקש במיוחד בשוק , ואחד התארים המבוקשים והיוקרתיים במקצועות הלימוד. מקצוע זה נלמד בכל מיני אוניברסטאות, מכללות ומוסדות לימוד שונים  בארץ .

תחת הכותרת של לימודי מקצוע מנהל העסקים נכנסים תחומים אחרים כמו של ניהול ייצור, ניהול משאבי אנוש , ניהול ארגוני וכו.. התואר הראשון למנהל עסקים מקנה ללומדיו התמחות והכשרה להיות מנהלים לארגונים השונים במדינה, רכישת מיומנויות ניהוליות בתחומי הארגון, הכלכלה והמסחר, שיטות להתמודדות עם  בעיות ניהוליות ארגוניות ורכישת המפתח לפתרונם , ולנהל את העסק או הארגון, ולקידומו במשק.

תואר ראשון בלימודי מנהל עסקים נלמד במתכונת של מ- 3 עד- 4  שנים בכל רחבי המוסדות להשכלה גבוהה , כמובן  שכר הלימוד וזמני הנחית הקורסים של מסלול הלימוד  נערכים לפי דרישות ותנאיה של כל מכללה או אוניברסיטה ולפי מה שהיא מחליטה.

תנאי הקבלה לתואר דורש כמו בכל מוסדות ההשכלה הגבוהה המחייבות תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי לפי תנאי הקבלה של אותו מקצוע והנקבע לי התקנון של כל אוניברסיטה או מכללה .

במהלך מסלול  הלימודים  נלמדים מגוון רחב של קורסים  בתחומים  שונים  כמו  כלכלה ,קורסי ניהול, מחשבים, והתמחויות שונות  כמו ביטוח, שיווק, מימון, משאבי אנוש , טכנולוגיות ניהול וכו..

בגלל שתואר זה הינו תחום רחב מוצעים  בו הלימודים כתואר דו חוגי כמו תואר ראשון במנהל עסקים ומשפטים, תואר ראשון במנהל עסקים וכלכלה ,תואר ראשון  במנהל עסקים וביטוח , ועוד..

תואר ראשון במנהל  עסקים מקנה לסטודנט שמסיימים את החובות והלימודים בהצלחה להשתלב לעולם התעסוקתי והניהולי כמו עבודה בחברות פיננסיות,משרדי ממשלה,הייטק,חברת קידום אתרים ועוד, היות וסטודנט רכש ולמד אוסף של כלים הנותנים הרשאות לנהל ולהשתלב בארגונים השונים בשוק .

כיום בישראל ובכל העולם אנשי עסקים ובעלי עסקים מוצלחים שרוצים לקדם ולפתח עוד יותר את העסק והניהול שלו , הם מודעים לעובדה שמנהל העסקים שישכרות הוא זה שיבין מה כדאי לעסק ומה טוב לו להתקדם ולהתפתח ובטח להכניס רווחים הולמים מאחר שהוא למד שיטות של אבחון עסק, ניתוח של השוק , ואיך אפשר לשלב את העסק בתחומים שונים שיכולים לגרום להצלחה עוד יותר ,ועוד…

ניתן לעשות תואר ראשון במנהל עסקים במסלול לימודי ערב .

2012
preload preload preload