קורס שוק ההון

מה הוא קורס שוק ההון?

תחת הכותרת "קורס שוק ההון" נופלים מגוון רחב של קורסים אשר בד"כ הינם בעלי קשר לשוק ההון בעולם באופן כללי ובישראל בפרט. כאשר אנו לומדים בבית הספר אין מלמדים אותנו הבנה של התנהלות כלכלית נכונה, לימודי שוק ההון באים לתת כלים שמטרתם להבין מה קורה עם הכסף שלנו.
זאת החל מתוכנית חסכון פשוטה בבנק, כלה בתוכנית הפנסיה או קרן ההשתלמות שלנו ועד למסחר בניירות ערך.

מה לומדים בקורס שוק ההון?

הסיליבוס של הקורסים השונים משתנה כל הזמן, בעיקר בעקבות הדינמיות של הכלכלה העולמית, בכל תקופה ישנם קורסים אשר נחשבים יותר עדכניים מקורסים אחרים. למשל: אם יהיה משבר כלכלי והשקל יצנח, מסחר במט"ח יהיה חשוב וצריך יהיה לשים עליו דגש הרבה יותר מאשר על סחר בניירות ערך למשל.

לימודי שוק ההון בד"כ מתחלקים ל2 חלקים(בחלוקה גסה):
צד עיוני, אשר כולל הקשבה להרצות של מומחים בתחום, הבנה של השוק בצורה טובה, וכד'.. וצד מעשי: שכולל בוכו התנסויות שונות במסחר, חלק באופן סימולציוני וחלק באופן אמיתי.

מה אפשר לעשות עם הקורס כזה?

לאחר שסיימו את לימודי קורס ההון, יכולים הסטודנטים כמובן לנהל תיק השקעות בעצמם, דבר שיכלו לעשות גם בלי הקורס כמובן, אך קורס שוק ההון מקנה להם כלים מקצועיים יותר להתמודדות עם האתגרים השונים שיעלו בפניהם ולדעת להשקיע במקומות הנכונים.
עם זאת, בוגר קורס שוק ההון יכול בנוסף לעבוד במגוון מקצועות, כמו ניהול תיקי השקעות, עבודה כברוקר בבורסה או ייעוץ השקעות בארגונים כמו בנקים וכד'.. בחלק מהמקצועות קורס שוק ההון יכול לאפשר קידום או אף העלאה במשכורת.

קורס שוק ההון יכול לתת לכם הרבה כוח והבנה של השוק, ובעולם הקפיטליסטי של היום אפשר לתרגם כוח בקלות רבה לכסף.

איפה ניתן ללמוד קורס שוק ההון?

כיום ניתן ללמוד קורס שוק ההון במגוון מקומות בארץ. החל מתל אביב, וכלה בקורס שוק ההון בירושלים ובצפון הרחוק ובמכללת חשב. יש בארץ מגוון רחב של מכללות שרק מחכות שתתקשרו אליהם ותתחילו לעשות כסף.

למידע נוסף: עופר אלשיך

2012
preload preload preload