עסקים למכירה

פתיחה או רכישה של עסק מהווה עבור רבים יריית פתיחה בכל הקשור לעסקים, כעת, הם יכולים לממש את הפוטנציאל העסקי הטמון בהם, להרים עסקים משגשגים ולהגיע לידי מימוש שאיפותיהם וחלומם בעולם העסקי.

הפוטנציאל העסקי טמון כמעט בכל עסק ועסק לרבות בתי קפה, מועדונים, מרכזים מסחריים, חנויות למיניהן ועוד. עסקים אלו לרוב אינם מצליחים למדי וכל מה שחסר להם הוא ניהול נכון וכמובן בניית תוכנית עסקית שתעזור להם להרים את העסק הכושל ולהביא אותו לשגשוג והצלחה כלכלית.

עסקים רבים מוצעים למכירה או לסגירה, השאלה החשובה הינה: מה עלינו לבחון בעת קניית עסק? להלן, מספר קריטריונים חשובים אותם יש לבחון טרם הקנייה:

●        הכרת השוק- בחינת השוק, המתחרים והפוטנציאל הטמון בשוק יוכל לתת לנו אינדיקציה למידת ההצלחה האפשרית על ידי הכרת גבולות וקהל הלקוחות הפוטנציאלים.

●        סיבת המכירה או הסגירה- כדאי לבחון מדוע בעל העסק מתעקש למכור או לסגור את העסק שלו. אולי יש פה מקור לנפילה או חובות שהעסק צבר. חשוב לבחון את כלל ההיבטים הפיננסיים של העסק ובעליו לדוגמה: מי הם הזכיינים שעובדים עם העסק והאם יש לו חובות אליהם.

●        שווי העסק- מהו הערך הכספי של אותו עסק שאנו מעוניינים לרכוש, מהם מחירי העסקים המקבילים. בדיקה זו תעזור לנו להגיע להערכה של המחיר האידיאלי עבורנו ועבור המוכר,  ולא ייווצר מצב בו ניפול קורבן למרמה.

●        מידת ההשקעה הדרושה וההתאמה לתפקיד- לפני קניית העסק חשוב לבחון היכן העסק מצריך השקעה או שינויים כלכליים וניהוליים וזאת על מנת לאמוד את כמות הכסף אותו נצטרך להשקיע עם הכניסה לתפקיד ולשקול את הרכישה בהתאם לדוגמא: במידה ויש בעסק עובדים שווה להתייעץ עם חשבי שכר לגבי ההוצאות הצפויות.

בנוסף, חשוב לבדוק האם כישורך האישיים מתאימים לסוג זה של עסק ואכן אתה מסוגל  להביאו לשגשוג ופריחה כלכלית.

ניתן לראות בשוק שלל עסקים למכירה אותם נצטרך לבחון בקפדנות יתרה. זכרו, לא כל עסק משתלם ומתאים לקנייה ולעיתים נפגוש בעסקים שניהולם אינו מתאים לאישיותנו.

עם הכניסה לתפקיד כמנהל העסק החדש שלך, כדאי שתעבור על הכנסות והוצאות העסק, נסה לייעל אותם על ידי הפחתת ההוצאות המיותרות וקידום וייעול מקורות ההכנסה שלך, כך תוכל להביא  לפתיחה מרשימה ולבסיס כלכלי לעתיד מוצלח.

מומלץ לאחר קניית העסק להביא עמך מספר מכרים שלך שיכולות הניהול שלהם גבוהות וזאת על מנת לפקח על כלל השינויים אותם תבצע בעסק החדש. חבריך יתנו לך שקט נפשי הדרוש עם כניסתך לתפקיד על מנת לבצע מהלכים חדשים כאלו ואחרים, תוך ידיעה כי יבוצעו בהתאם להוראותיך.

עסקים למכירה מהווים את חלומם של רבים מאיתנו הפוחדים מההזדמנות הכלכלית הניצבת מולם. אל תפחדו, תעזו לבצע מהלכים כאלו ואחרים, ממשו את הפוטנציאל הטמון בכם, והביאו עסק מכל סוג שהוא להצלחה ושגשוג שטרם נראו במחוזותינו. נשמע כמו חלום? אתם אלו שמחליטים…

עוד משהו מעניין: השכרת משרד

2012
preload preload preload